שאלות ותשובות


 

ציור מופשט מהו? ולמה בחרתי בו (או הוא בי :) ?

פירושו המילולי של המופשט: אבסטרקטי, ערטילאי, לא מוגדר ואכן הציור המופשט לא בא להגדיר פיגורה/צורה מדוייקת של אובייקט (חפץ, נוף, פנים), אלא הוא מקבץ של כתמים, קוים, מרקמים וצבעים היוצרים בינם לבין עצמם "דיאלוג" מעניין (רצוי...)  שלרוב מבטא תחושה והלך רוח של האמן.
מאז שאני זוכרת את עצמי (עוד הרבה לפני שציירתי), תמיד נמשכתי לסגנון המופשט, החידתי, המסתורי והמאתגר, שמבקש פיענוח, פירוש אישי, חיבור רגשי ופחות שכלתני, שאינו מסתיים בשעה שבה החפץ/הפיגורה נקלטו והובנו, אלא "נוגע" בך, וגורם לך להרגיש משהו.

האם אני מציירת ע"פ הזמנה?

כיוון שאני מציירת מתוך רגש חד פעמי שגואה בי, כל ציור הוא יחיד וחד פעמי שמשקף את הלך רוחי בשעת היצירה. משום כך אינני מציירת בהזמנה ולא מעוניינת לנסות לשחזר את הרגע החולף.. לפני שעסקתי באמנות למדתי גרפיקה ועסקתי בה למעלה מ-25 שנים. הרגע שבו גיליתי את האמנות היה רגע מכונן מבחינתי, הרגשתי שמצאתי את חלקת האלהים הקטנה שלי שבה אני מבטאת את עצמי בחפשיות מלאה, ללא שום "רעשים" מבחוץ, בקשות לקוח או נסיון לרצות, זה רק אני והצבעים מול הבד הלבן שמבקש לספוג את ביטוי העצמי שלי באותה העת. ההדפסים האמנותיים שאני מפיקה מאפשרים לשנות את גודל הציור המקורי ובכך להגמיש את התאמתו לחלל, אבל מעבר לכך, ממשיכה לשמור על הספונטניות והחופש הגמור ביצירתי.

למה הדפסים?

חלק מציוריי מוצעים  לרכישה כהדפסים אמנותיים המודפסים ע"ג קנבס איכותי מתוח על עץ.
יש מספר סיבות שהניעו אותי  לאפשר לרכוש הדפסים לציוריי: ראשית שאיפתו של כל אמן היא לזכות בחשיפה גדולה ובהכרה. ההדפסים מאפשרים לי להגיע ליותר אנשים, להוסיף צבע ויצירתיות לחלל המגורים או העבודה ואין שמחה גדולה מזאת לאמן.  
ההדפסים גם מאפשרים גמישות בהתאמה לחלל, ניתן להגדילם או להקטינם (תוך שמירה על פרופורציות המקור), ולהוזיל משמעותית  את עלות הציור (כשליש ממחיר האורגינל). 
והסיבה האחרונה היא שקצת קשה לי להיפרד מציוריי, שהרי הם נושאים איתם גם  קצת ממני... היכולת להפיק הדפס מציור שנמכר מקלה עלי את הפרידה ממנו ומאפשרת לי לשחררו לעולם  :)

האם מכל ציור שלי אני מפיקה הדפס?

לא מכל ציור אני מפיקה הדפס. יש עבודות שאני מרגישה שיאבדו משהו מעוצמתם במעבר להדפס , לדוגמא כאשר העבודה עתירה בטקסטורות, או שיש בה שימוש רב בזהב, ברונזה או בטוליפים זוהרים שמאבדים מזוהרם ומעוצמתם בהדפס.
מעבר לזאת, תהליך הפקת ההדפס, דורש זמן והשקעה כספית ולכן אני בוחרת מדגם מייצג של עבודות מכל קולקציה ומחליטה להשקיע בתהליך הפיכתם להדפס שיהיה איכותי ויאפשר גם לרוכשים שאוהבים את ציוריי ואין ביכולתם להשקיע בציור מקורי לרכוש ממני הדפס.
לעיתים גם קורה שהציור נרכש לפני שהספקתי לסרוק אותו ולכן אין אפשרות להפיק ממנו הדפסים.

כיצד מתבצע תהליך הפקת ההדפס?

לאורך השנים אני מייצרת את ההדפסים האמנותיים שלי בלעדית בגלריית "הכל במסגרת" שבשילת. הגלריה מקצועית מאוד ומצוייידת בציוד מתקדם ובחומרי הדפסה איכותיים ביותר. הגלריה מבצעת סריקה איכותית ומדוייקת של האורגינל ומוציאה עבורי טסטים לאישור. אני בוחנת אותם בקפידה ומדייקת את הצבעוניות והניואנסים הקטנים עד לרגע שבו אני מרוצה מהתוצאה ומאשרת את הפקת ההדפס. ההדפסים מודפסים ע"ג קנבס פרימיום עבה ואיכותי  שנמתח על מסגרת עץ אורן ומוכן לתליה.  המוצר הסופי איכותי מאוד ונראה קרוב מאוד לציור המקורי, עד כי גם אני לעיתים עשויה להתבלבל :)

איסוף ההדפסים מתבצע ללא עלות מגלריית הכל במסגרת שבשילת (בשעות פעילות הגלריה), או במשלוח עד לכתובת הלקוח (בתוספת דמי משלוח). פרטים נוספם על תהליך הפקת ההדפסים ואופן המשלוח, תוכלו למצוא בדף חנות ההדפסים

מהי מדיניות ההחזרים שלי?

בהתאם לחוק הגנת הצרכן וכיוון שאני מאמינה בטיב המוצר, אם מסיבה כלשהי התחרטתם והציור אינו מתאים לכם, קיימת אפשרות להחזירו לגלריה במצב חדש וללא פגם (תוך שבוע מיום קבלתו) ולקבל ממני זיכוי מלא על כספכם, לאחר שאבדוק אותו ואווכח שהוא חזר לגלריה באופן תקין וללא פגם.

לגבי ההדפסים, כיוון שהם נעשים בהזמנה מיוחדת ע"פ בקשתכם, אם מסיבה כלשהי התחרטתם, תוכלו להחזירו לגלריה במצב חדש וללא פגם ולהזדכות על התשלום ששילמתם בניכוי עלויות ההפקה או להזמין הדפס אחר באותו גודל.